Tuesday, January 23, 2018
Facebook បានស្នើរឲ្យអ្នកបង្ហោះរូបភាពជាមុនដើម្បីដោះសោគណនីដែលបានផ្អាកបណ្ដោះអាសន្ន
យោងតាមអ្នកប្រើ Twitter ម្នាក់ដែលបានទទួលការបង្ហោះរូបថតហ្វេសប៊ុកមួយ។ ​បណ្ដាញសង្គមហ្វេសប៊ុក បច្ចុប្បន្នកំពុងស្នើរសុំឲ្យអ្នកប្រើប្រាស់បិទចោលនូវគេហទំព័រផ្ទាល់ខ្លួន​ (Facebook Page) របស់ពួកគេ ពីព្រោះមានសកម្មភាពគួឲ្យសង្ស័យមួយចំនួនបានកើតឡើង ដែលពាក់ព័ន្ធនឹងការបង្ហោះរូបភាពផ្ទាល់ខ្លួនរបស់ពួកគេ។ ប្រសិនបើរូបថតនេះត្រូវបានចាត់ទុកថាស្របច្បាប់អ្នកប្រើហ្វេសប៊ុកនឹងអាចចូលទៅកាន់ទំព័រហ្វេសប៊ុករបស់គាត់ម្តងទៀតហើយរូបថតនេះត្រូវបានលុបជាអចិន្ត្រៃយ៍ពីម៉ាស៊ីនមេ(Severs) របស់ហ្វេសប៊ុក។
យោងតាមហ្វេសប៊ុកការស្នើសុំរូបថតនេះត្រូវបានបង្កើតឡើងដើម្បីតាមដានសកម្មភាពគួរឱ្យសង្ស័យនៅចំណុចមួយចំនួនក្នុងការប្រើប្រាស់កម្មវិធីរួមទាំងការបើកគណនីនិងនៅពេលធ្វើការស្នើសុំមិត្ត(add friend or making friend request)។ តម្រូវការសម្រាប់រូបថតត្រូវបានផ្ញើរដោយស្វ័យប្រវត្តិហើយហ្វេសប៊ុកមើលទៅដើម្បីមើលថាតើរូបថតនេះមានលក្ខណៈពិតប្រាកដ ក្នុងចំណោមការធ្វើតេស្តដទៃទៀតដើម្បីកំណត់ថាតើគណនីត្រូវផ្អាកជាបណ្ដោះអាសន្នដែរឬទេ។ រូបថតត្រូវបានមើលដោយខ្លួនឯងនិងតាមរយៈវិធីសាស្រ្តដោយស្វ័យប្រវត្តិ។
ប្រសិនបើអ្នក សង្ស័យថាមាននណាម្នាក់បានហែក ឫកំពុងវាយលុកទៅលើ គណនីហ្វេសប៊ុករបស់អ្នក សូមចូលទៅកាន់ Facebook.com/hacked​​ .
ប្រភព​ ៖ ខ្លាំងៗ
0 on: "Facebook បានស្នើរឲ្យអ្នកបង្ហោះរូបភាពជាមុនដើម្បីដោះសោគណនីដែលបានផ្អាកបណ្ដោះអាសន្ន"